PÁR SLOV O TOM, KDO JSEM

Mé jméno je Daniel Kučera, pocházím z Pardubického kraje a grafickému designu se věnuji už od střední školy. I přes to, že jsem vystudoval obor IT, jsem hned věděl že to co chci reálně dělat je grafický design. Mezi mé koníčky odjakživa patřil bodybuilding a bojové sporty, díky čemuž jsem po dokončení střední školy začal pracovat jako vyhazovač a ve volném čase jsem se věnoval právě grafickému designu. To je i důvod vzniku sousloví Bouncer Graphics. Momentálně je tomu téměř deset let co se zabývám grafickým designem (z toho poslední tři roky aktivně) a od roku 2017 se pomalu přesouvám do fáze kdy přestávám pracovat jakožto zaměstnanec a spíše funguji jako živnostník a plnohodnotný grafik dnem i nocí. Za to chci moc poděkovat všem spokojeným klientům, kteří se ke mě pravidelně vrací.

To ale určitě není všechno, co bych o sobě mohl říct. Kromě grafiky jsem také velikým fanouškem videoher a to hlavně těch starších (devadesátá léta). Jsem vášnivý sběratel herních konzolí a her převážně od společností Sega, Nintendo a Sony a sám se ve volném čase věnuji videoherní tvorbě. Od patnácti let pracuji s beat’em up platformou jménem OpenBOR a pomohl jsem v ní při vývoji několika projektů. Momentálně pracuji na své vlastní hře která nese název Head Hunters. (více info zde) Tyto hry jsou důvodem proč zvládám i tzv. PixelArt a do budoucna plánuji rozšířit své služby i o 3D Grafiku.

A u retro her ještě zůstaneme. V roce 2015 jsem založil facebookovou stránku s názvem „Retro Hráč – Milujeme staré videohry která byla nejdřív jen něčím na zabití volného času, ale vygradovalo to v něco většího. Postupem času se naše stránka rozvinula a pokořila prvních 1000 fanoušků. S tím přišlo rozšíření o Instagram (kam fotím kousky ze své sbírky) ale hlavně, v náš vlastní YouTube pořad o retro hrách. Kde se snažíme přidávat informativní epizody a recenze o starých hrách a nyní k tomu i pravidelně streamujeme nějaké ty gameplaye! (každý čtvrtek). O celý tento projekt se z větší části pochopitelně starám já. Od tvorby a správy webových stránek, přes propagaci, marketing, grafiku a psaní scénářů až po střih videa a animování úvodního intra. Jednou ročně také pořádáme v Pardubicích akci otevřenou pro fanoušky. Ta se jmenuje PRESS START Pardubice.
Když už jsem se tu takhle hezky rozepsal, musím také zmínit že jsem velký fanoušek komiksů a to nejen těch od Marvelu a DC, ale miluju i kousky jako je Krajina půlnočních stínů, Conan nebo sérii Goon. Také mám rád seriály a filmy s touto tématikou, ať už se jedná o filmové Avengers, seriálového Arrowa, Daredevila a nebo Punishera. Vlastně jsem celkově velký fanoušek seriálů, mezi nejlepší z poslední doby bych asi zmínil Peaky Blinders, Stranger Things a Vikigns. No je toho zkrátka hodně a bohužel času na posezení u TV je vážně čím dál méně. (možná bohudík)
To mě přivádí k tomu, že také rád kreslím, ať už se jedná o kresbu na papír nebo digital art (na který používám Wacom Cintiq Companion 2). Mám moc rád právě komiksovou kresbu a realismus. Bohužel, mé kreslící skills momentálně nejsou na úrovni kterou považuji za dostačující. Takže se zatím jedná spíše o koníček než něco, co bych mohl nabízet jako službu. To se ale snad brzy změní, kromě toho že absolvuji pravidelná školení o grafickém designu a internetovém marketingu, totiž dojíždím i na lekce kreslení k jednomu velice šikovnému tatérovi.

No, triko jsem si tu už pohonil až až. Takže na konec ještě mohu zmínit že jsem vášnivým fanouškem odlschool blockbusterů s herci jako je Jean Claude Van Damme, Sylvester Stallone a nebo Arnold Schwarzenegger. Mám rád také asijské klasiky s herci jako je Bruce Lee, Jet Li a nesmí chybět ani Jackie chan. Mojí obrovskou slabostí jsou Želvy Ninja a nezapomeňme ani na komedie s Budem Spencerem a Terencem Hillem.. to je něco, co mě nepřestane bavit asi nikdy 🙂

Prosím, tuto sekci neberte jako nějaké vytahování se… vyvěsil jsem to zde z jednoduchého důvodu. Když už s někým máte spolupracovat, měli byste nejspíš vědět co je zač. :-))))