CO JE PIXEL ART?

Pixel art je druh počítačové grafiky, která je vytvářena po jednotlivých pixelech (obrazových bodech). Takové obrázky jsou (většinou) extrémně malé a každý pixel musí být přesně nabarven, aby se došlo k co nejrealističtější grafické podobě.Tento druh grafiky vyžaduje velké množství času, protože autor musí každý pixel vybarvit zvlášť. Pixel art se používá jako grafika do her.

MÉ ZKUŠENOSTI

Videoherní tvorbě se v soukromém životě věnuji někdy od roku 2009 s tím, že první věci které jsem vytvořil byly nekompletní projekty kde jsem se učil různým věcem od nastavování, přes level design až po právě zmíněný pixel art. Kompletní hru jsem svépomocí vypustil na svět v roce 2020 (po dvou letech vývoje ve volném čase). A troufám si říct, že mě velice posunula v celém tomto odvětví. Více o mých projektech v oblasti videoher toho pak naleznete na www.bouncergames.com

POŘAD "PIXEL ART"

Jelikož pixel art není v české republice moc rozšířené téma a spousta lidí kteří by se mu chtěli věnovat musí hledat tipy, triky a rady v neznámých zahraničních vodách, rozhodl jsem se přispět rozvoji pixel artu v naší zemi alespoň občasným streamováním svojí práce na platformě zvané Twitch. Záznamy těchto živých vstupů pak naleznete na YouTube kanálu Bouncer Graphics.

HRY NA KTERÝCH PRACUJI